KOMSA Polska | Revived Products
20165
page,page-id-20165,page-child,parent-pageid-17312,page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,ajax_leftright,page_not_loaded,,qode-theme-ver-5.9,wpb-js-composer js-comp-ver-4.7.4,vc_responsive

Revived Products

Revived Products (RVP) jest obszarem biznesowym w grupie KOMSA Polska wyspecjalizowanym w obsłudze projektów związanych z towarami niepełnowartościowymi (ang. second quality goods, used goods). Revived Products świadczy kompleksowe usługi z zakresu selekcji, oceny, klasyfikacji towarów, fotografii produktowej, przygotowaniem artykułów do opcjonalnego procesu rewitalizacji, refurbishment opakowania i urządzenia (łącznie z softem), aż po ewentualną pomoc w upłynnieniu towaru. Działając w ten sposób Revived Products pomaga partnerom KOMSA Polska, którzy mają problem m.in. z towarami pochodzącymi z 14 dniowych zwrotów konsumenckich, których nie mogą samodzielnie upłynnić w odpowiednich cenach i w oczekiwanym, maksymalnie krótkim czasie. Revived Products dostarcza także rozwiązania pozwalające na podniesienie wartości towaru pochodzącego z rynku wtórnego, poprzez dodanie do niego atrakcyjnych usług konsumenckich, zwiększających prawdopodobieństwo odsprzedaży.

USŁUGA SELEKCJI I KLASYFIKACJI

Store manager with warehouseman checking stock levels

Usługa selekcji i klasyfikacji towarów (w skr. usługa SK) pozwala na przeprowadzenie dokładnej oceny towarów niepełnowartościowych pod kątem ich dalszej, prawidłowej komercjalizacji i upłynnienia lub opcjonalnie skierowania do rewitalizacji w zakresie opakowania, fizycznych parametrów produktu (np. uszkodzona obudowa) lub zmian na poziomie oprogramowania (np. czyszczenie pamięci).

 

Proces SK realizowany jest dla wszystkich klientów KOMSA, po wcześniejszych ustaleniach co do zakresu usługi, który może mieć różną „głębokość” związaną z ilością i szczegółowością danych dotyczących uszkodzeń. W ramach procesu SK na zlecenie klienta realizujemy także produkcję zdjęć towarów, które możne on następnie wykorzystać w sprzedaży internetowej.

USŁUGA REFURBISHMENTU

Close-up Of Person's Hand Using Screwdriver To Repair Mobile Phone

Refurbishment jest procesem, dzięki któremu urządzenie może odzyskać pierwotną wartość użytkową, umożliwiającą sprzedawcy odzyskanie części marży przy ponownej jego sprzedaży do konsumenta. Po przeprowadzeniu procesu SK wiemy dokładnie, jaki zakres napraw i odświeżenia jest niezbędny lub sugerowany przez RVP, aby produkt można było wprowadzić ponownie do sprzedaży.

 

Procesowi refurb poddajemy towary z kategorii GSM (telefony, smartfony, niektóre akcesoria), IT (tablety, laptopy), nawigacje oraz inne (po weryfikacji), posiadające uszkodzenia wizualne lub techniczne związane z opakowaniem lub produktem (ekran, sloty, przyciski, obudowa, soft etc.). Zakres usługi jest zawsze efektem indywidualnych ustaleń z klientem, któremu doradzamy rozwiązania najbardziej optymalne z rynkowego punktu widzenia.

USŁUGA KOMERCJALIZACJI

Young smiling salesman working in call center

Naszych klientów wspieramy w upłynnianiu towarów niepełnowartościowych, kierując towar po procesie SK lub refurb do odpowiedniej grupy klientów KOMSA, zainteresowanej tego rodzaju ofertą.

 

Proces komercjalizacji zaczyna się od selekcji i klasyfikacji towarów na magazynie KOMSA (proces SK, łącznie ze zdjęciami), następnie przygotowaniu przez dział RVP analizy cen detalicznych poszczególnych indeksów na bazie źródeł internetowych (sklepy internetowe, market place etc.) i dalej rekomendacji partnerowi odpowiednich, realnych cen sprzedaży b2c, po proces ofertowania i obsługi sprzedaży. Towary po procesie SK i w trakcie procesu komercjalizacji mogą być przetrzymywane na magazynie powierzonym KOMSA, co jest najdogodniejszym rozwiązaniem dla wielu partnerów, ewentualnie na jego życzenie, na jego magazynie własnym.


DOŁĄCZ DO GRUPY ZAKUPOWEJ!

 

commercial Director welcomed the business team before an important meeting .Business team with laptops sitting round the table and applauding the Director

Jeśli Twoja firma jest zainteresowana hurtowym zakupem w atrakcyjnych cenach w pełni sprawnych technicznie towarów pochodzących ze zwrotów konsumenckich, podaj nam swoje dane kontaktowe, a wprowadzimy Cię na listę mailingową RVP – jak tylko pojawią się jakieś ciekawe oferty, otrzymasz od nas niezwłocznie informację.  Swoje dane (nazwa firmy, adres email, osoba kontaktowa, telefon kontaktowy) prześlij do nas na adres uslugi@komsa.pl, dołączając tekst: „Wyrażam zgodę na przesyłanie mi przez KOMSA Polska Sp. z o.o. informacji handlowej za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, a także na używanie przez KOMSA Polska Sp. z o.o. komunikacji telefonicznej oraz telekomunikacyjnych urządzeń końcowych, w celu przekazywania mi oferty marketingowej”. 

 

 

KONTAKT Z DZIAŁEM REVIVED PRODUCTS

Dział Revived Products

 

KOMSA Polska Sp. z o.o.
Al. Armii Krajowej 61
50-541 Wrocław

tel: +48 71 33 11 697
E-mail: uslugi@komsa.pl