KOMSA Poland | innovaphone AG podpisała współpracę dystrybucyjną z KOMSA Systems Polska
19966
post-template-default,single,single-post,postid-19966,single-format-standard,wp-custom-logo,ajax_leftright,page_not_loaded,,qode-theme-ver-5.9,wpb-js-composer js-comp-ver-4.7.4,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-21197

innovaphone AG podpisała współpracę dystrybucyjną z KOMSA Systems Polska

13 wrz innovaphone AG podpisała współpracę dystrybucyjną z KOMSA Systems Polska

KOMSA Systems rozszerza swoją ofertę o rozwiązanie komunikacyjne innovaphone PBX

Wrocław, 21.09.2016 – innovaphone AG, specjalista w dziedzinie rozwiązań telefonii IP i Unified Communications dla profesjonalnej komunikacji biznesowej, podpisała umowę dystrybucyjną z KOMSA Systems Polska. KOMSA Systems należy do grupy KOMSA, która jest jednym z wiodących dostawców produktów oraz usług technologii informacyjnych i komunikacyjnych (ICT) i jest partnerem wszystkich renomowanych producentów i operatorów sieciowych. Grupa KOMSA, której centrala znajduje się w Hartmannsdorf niedaleko Chemnitz w Niemczech, zatrudnia łącznie ponad 1700 pracowników. Głównym obszarem działalności Grupy jest zaawansowana dystrybucja produktów informatycznych i komunikacyjnych, usług oraz dopasowanych do potrzeb klienta rozwiązań. KOMSA Systems Polska powstała w 2016  roku jako spółka bliźniacza do KOMSA Systems GmbH; siedziba i centrum logistyczne firmy znajdują się we Wrocławiu.

innovaphone AG nawiązując współpracę z KOMSA Systems rozszerza swoją obecność na polskim rynku. KOMSA Systems specjalizuje się w doradztwie i sprzedaży rozwiązań w zakresie technologii informacyjnych i komunikacyjnych i jest drugim autoryzowanym dystrybutorem rozwiązania pure IP innovaphone w Polsce.

innovaphone AG oferuje swoim klientom klasyczne systemy telefoniczne VoIP oraz kompletne  rozwiązanie Unified Communications dla firm różnej wielkości i o różnym profilu wymagań, również na bazie chmury. Stanowiska pracy biurowej mogą zostać z innovaphone PBX w każdej chwili indywidualnie wyposażone w komponenty UC lub inne dodatkowe aplikacje. Bez konieczności użycia serwera. innovaphone AG, jako jeden z pierwszych producentów rozwiązań komunikacyjnych VoIP zintegrowała usługę WebRTC (Real Time Communication) z Unified Communications. Usługa WebRTC obsługiwana jest przez wszystkie urządzenia końcowe. W wersji V12 oprogramowania systemu innovaphone PBX rozbudowana została koncepcja bezpieczeństwa, która  w innovaphone AG odgrywa bardzo ważną rolę. innovaphone Reverse Proxy oraz innovaphone Session Border Controller (SBC) gwarantują optymalne i bezpieczne rozwiązanie.

Partnerstwo z KOMSA Systems pozwoli innovaphone na dalsze umocnienie pozycji rynkowej w Polsce w zakresie rozwiązań dla telefonii IP oraz Unified Communications. „Grupę KOMSA w Niemczech poznaliśmy już jako dobrego i solidnego partnera, który jako autoryzowany dystrybutor innovaphone oferuje naszym partnerom oraz resellerom usługi wsparcia i szkolenia. Współpraca z KOMSA Systems oznacza jeszcze większy komfort dostępu do produktów i usług innovaphone w Polsce. Liczymy na owocną współpracę”, mówi Dagmar Geer, prezes zarządu innovaphone AG.

Konstantin Kruse
, Head of International Sales i Member of the Executive Board w innovaphone, wyjaśnił: „Partnerstwo z KOMSA Systems ma ogromny potencjał. Nowy dystrybutor innovaphone AG  bardzo dobrze orientuje się w obecnej sytuacji na polskim rynku, dzięki czemu może indywidualnie wspierać partnerów i resellerów innovaphone oraz pomóc im osiągnąć zamierzone cele. Oprócz naszego warszawskiego dystrybutora firmy KONTEL mamy w Polsce kolejnego silnego i kompetentnego partnera.”

„Cieszymy się na współpracę z innovaphone AG”, powiedział Piotr Worobiec, Head of KOMSA Systems Polska, i dodał: „Budując wartość KOMSA Systems jako kompetentnego dystrybutora, skupionego na rynku rozwiązań ICT, naturalnym krokiem było poszerzenie naszego portfolio o nowoczesne rozwiązanie komunikacyjne, które w prosty sposób odpowiada na wszystkie potrzeby dzisiejszych klientów – komunikacja głosowa, praca grupowa, mobilność, bezpieczeństwo oraz skalowalność.”

innovaphone AG, która dołącza do naszego portfolio dystrybucyjnego, jest liderem nowoczesnej komunikacji, która łączy te oczekiwania w jednym kompletnym rozwiązaniu.

Dzięki naszej współpracy KOMSA Systems jest w stanie w jeszcze lepszy i bardziej kompletny sposób odpowiedzieć na potrzeby naszych Partnerów.”