KOMSA Poland | KOMSA i Westcoast decydują się na strategiczne partnerstwo
21341
post-template-default,single,single-post,postid-21341,single-format-standard,wp-custom-logo,ajax_leftright,page_not_loaded,,qode-theme-ver-5.9,wpb-js-composer js-comp-ver-4.7.4,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-21197

KOMSA i Westcoast decydują się na strategiczne partnerstwo

02 lis KOMSA i Westcoast decydują się na strategiczne partnerstwo

  • Liderzy na swoich rynkach w Niemczech i Wielkiej Brytanii tworzą największy europejski sojusz sprzedaży ICT
  • Planowana ekspansja biznesowa w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Francji i Niemczech 
  • Konwergencja IT i telekomunikacji jako najsilniejszy czynnik wzrostu 
  • Założyciele KOMSA ustalają kwestię sukcesji firmy

 

Hartmannsdorf/Reading 28.10.2022

KOMSA AG i Westcoast (Holdings) Ltd. dążą do bliskiego partnerstwa strategicznego, aby jeszcze bardziej czerpać korzyści z trendów technologicznych związanych ze standardem komunikacji mobilnej 5G, przetwarzaniem w chmurze i pracą mobilną. Dzięki łącznym obrotom przekraczającym 5,5 miliarda euro, KOMSA i Westcoast stały się największym prywatnym partnerem w zakresie sprzedaży, marketingu i usług globalnych marek z branży technologicznej w Europie. W trakcie fuzji Westcoast stopniowo przejmuje udziały od założycieli KOMSA.

KOMSA poprzez fuzję wzmacnia kompetencje IT

Partnerzy handlowi i partnerzy technologiczni czerpią korzyści ze strategicznego partnerstwa między dwoma liderami na swoich rynkach. – „Głównym motorem napędowym jest konwergencja infrastruktury informatycznej i telekomunikacyjnej, która umożliwia firmom korzystanie z zupełnie nowych aplikacji technicznych i zwiększanie produktywności”, wyjaśnia dyrektor generalny i dyrektor finansowy KOMSA, Pierre-Pascal Urbon.

Aktualnym przykładem jest integracja oprogramowania do współpracy w chmurze, takiego jak Microsoft Teams, z istniejącą infrastrukturą firmy. – „Aby osiągnąć wzrost wydajności, potrzebujesz odpowiedniego sprzętu, usług i specjalistycznego doradztwa. Fuzja z Westcoast umożliwia nam dodanie IT do naszej wiedzy sektorowej w dziedzinie telekomunikacji. Ma to dla nas dużą wartość strategiczną, ponieważ pozwala oferować naszym klientom unikalny zakres usług i przekazywać im efektywność wygenerowaną przez fuzję”, mówi Pierre-Pascal Urbon.

Ponadto fuzja otwiera KOMSA dostęp do rynków w UK, Irlandii i Francji, na których do tej pory nie była zbyt aktywna. Firma wykorzysta ekspansję regionalną do wzmocnienia relacji biznesowych z partnerami technologicznymi oraz do sprzedaży na rynku międzynarodowym wynajmu i obsługi smartfonów (device-as-a-service). „KOMSA wykona największy krok rozwojowy w historii firmy”, podsumowuje Kerstin Grosse, Przewodnicząca Rady Nadzorczej KOMSA.

Westcoast uzyskuje dostęp do rozwijającego się rynku Niemiec 

Dzięki nowemu partnerstwu dwóch liderów sprzedaży, marketingu i usług na swoich rynkach tworzy największy europejski sojusz prywatnych globalnych marek ICT. Obie firmy, zatrudniając ponad 2200 pracowników, generują sprzedaż na poziomie ponad 5,5 miliarda euro, a razem zrzeszają ponad 400 partnerów technologicznych, 30 000 partnerów handlowych i łącznie ponad 75 000 punktów sprzedaży.

„W połączeniu z logistyczną siłą obu firm, wspólnymi kompetencjami technicznymi w zakresie łączenia IT i ICT oraz doświadczeniem w zakresie napraw i przetwarzania, wspieramy przemysł, handel i biznes w wykorzystaniu postępu technologicznego” – mówi Joe Hemani, prezes i założyciel Westcoast. „KOMSA wnosi również do naszego partnerstwa rozległą wiedzę w dziedzinie Unified Communications, a specjalistyczne know-how w zakresie tworzenia zwinnych struktur ma strategiczne znaczenie dla Westcoast. Fakt, że skala naszej współpracy z firmą KOMSA wykracza poza ramy tego partnerstwa, jest wyraźnym sygnałem, potwierdzającym nasze nieustające zaangażowanie w branżę ICT i zaufanie do tego sektora. Przeniesiemy nasze doświadczenie z wysoce konkurencyjnego rynku IT do świata telekomunikacji, poprawiając tym samym jakość obsługi klienta i naszą ofertę. Dzięki dostępowi do rozwijającego się rynku niemieckiego, na którym wcześniej nie byliśmy zbyt aktywni, strategicznie rozwijamy również naszą pozycję rynkową”.

Pierre-Pascal Urbon pełniący dodatkową funkcję przewodniczącego zarządu

Fuzja podlega zatwierdzeniu przez odpowiednie władze. Pierwsze zamknięcie planowane jest na styczeń 2023 roku. W tym kontekście założyciele i właściciele KOMSA regulują sukcesję firmy: Westcoast stopniowo przejmie ich udziały najpóźniej do 2025 roku. Gunnar Grosse i Jürgen Unger zrezygnują z funkcji w Radzie Nadzorczej po zamknięciu, a Kerstin Grosse pozostanie Przewodniczącą Rady Nadzorczej. Zarząd KOMSA pozostaje bez zmian, Pierre-Pascal Urbon zostanie również Prezesem Zarządu Westcoast po zamknięciu.

O firmie KOMSA

Grupa KOMSA jest największym partnerem handlowym, marketingowym i serwisowym dla światowych marek telekomunikacyjnych w Niemczech. Firma jest partnerem około 200 międzynarodowych producentów i dostawców telefonów komórkowych oraz ponad 20 000 dealerów. Tylko około 2000 specjalistycznych dealerów dołączyło do spółki zależnej KOMSA aetka, największego niemieckiego stowarzyszenia niezależnych, specjalistycznych dealerów. Ponadto KOMSA oferuje wynajem i obsługę smartfonów dla firm (Device as a Service). KOMSA jest liderem w naprawie i obróbce urządzeń mobilnych i prowadzi jeden z największych warsztatów telefonii komórkowej w Europie. Najnowocześniejsza logistyka, która jest w dużej mierze zautomatyzowana i każdego dnia wysyła do 30 000 paczek do detalistów, klientów biznesowych i prywatnych, jest niezbędna dla wszystkich usług firmy.

O firmie Westcoast

Westcoast została założona 40 lat temu przez obecnego prezesa Joe Hemani i od tego czasu jest własnością rodziny. Z obrotem ponad 4 miliardów euro, 200 partnerami technologicznymi i partnerami handlowymi łącznie z 40 000 punktów sprzedaży, firma jest największym dystrybutorem IT w Wielkiej Brytanii i jednocześnie najszybciej rozwijającą się rodzinną firmą IT. Wiodące marki IT, takie jak Microsoft, HP, DELL, Meta, Google, Samsung i Apple współpracują z West Coast Group jako europejski partner handlowy. Westcoast posiada oddziały w Wielkiej Brytanii, Irlandii i Francji, prowadzi własne centrum danych, a także posiada centra logistyczne m.in. w Hiszpanii, Holandii i we Włoszech. Firma koncentruje się na biznesie w chmurze, miejscu pracy i bezpieczeństwie.