KOMSA Polska | SANDISK
17114
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-17114,ajax_leftright,page_not_loaded,,qode-theme-ver-5.9,wpb-js-composer js-comp-ver-4.7.4,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-21197

SANDISK

logo_sandisk

SanDisk Corporation – amerykańska korporacja, zajmująca się projektowaniem, produkcją oraz rozwojem rozwiązań pamięci masowej flash oraz oprogramowania. Przez ponad 25 lat, firma SanDisk rozszerzała możliwości przechowywania danych, tworząc zaufane i innowacyjne produkty, które zmieniły dzisiejszy przemysł elektroniczny. Wysokiej jakości rozwiązania SanDisk, stanowią trzon w wielu największych światowych centrach przetwarzania danych i osadzone są w zaawansowanych smartfonach, tabletach i komputerach. Produkty konsumenckie firmy SanDisk dostępne są w setkach tysięcy sklepów detalicznych na całym świecie.

 

Firma założona została w marcu 1988 roku przez dr Eli Harari, który w niewielkim biurze w Palo Alto w Kalifornii rozpoczął pracę nad swoją rewolucyjną koncepcją „Systemem Flash”. W czerwcu 1988 r. dołączyli do niego Jack Yuan i Sanjay Mehrotra, będący ekspertami w dziedzinie technologii pamięci masowych, którzy zyskali status współzałożycieli firmy. Nazwa SanDisk to pomysł młodszej córki Eli Harari, która sugerowała aby brzmiała ona wesoło i pogodnie („ cheerful and sunny.”). Do 1995 nazwa firmy brzmiała SunDisk, później oficjalnie została zmieniona na SanDisk.

 

W przeciągu 25 lat SanDisk stał się światowym liderem, zatrudniającym ponad 5500 pracowników oraz posiadającym ponad 260 000 punktów sprzedaży w ponad 100 krajach. Główna siedziba firmy mieści się w Milpitas w Kalifornii (USA). Centra sprzedaży, badań i rozwoju oraz administracji rozlokowane są w Stanach Zjednoczonych, Chinach, Francji, Niemczech, Indiach, Irlandii, Izraelu, Japonii, Korei, Rosji, Szkocji, Singapurze, Hiszpanii, Szwecji, na Tajwanie i w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Zakłady produkcyjne działają na terenach Chin i Japonii.

 

W listopadzie 1995 r firma została spółką giełdową na NASDAQ. W sierpniu 2013 r. jej wartość rynkowa wynosiła ponad 14 miliardów dolarów. SanDisk należy do do rankingu Fortune 500 i wchodzi w skład indeksu S&P 500.

 

W 2014 roku prezydent Barack Obama uhonorował Eli’ego Harari Narodowym Medalem Technologii i Innowacji ( National Medal of Technology and Innovation) za wkład jaki wniósł w rozwój pamięci masowej.

 

12.11.2014 firma SanDisk świętowała otrzymanie 5000 patentu. Portfolio patentowe firmy jest konsekwentnie rozpoznawane jako jedno z najsilniejszych w branży technologicznej. Już 4 rok z rzędu firma wyróżniona jest w prestiżowym rankingu Thomson Reuters „Top 100 Innovators”.