KOMSA Polska | PARROT
17124
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-17124,ajax_leftright,page_not_loaded,,qode-theme-ver-5.9,wpb-js-composer js-comp-ver-4.7.4,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-21197

PARROT

logo_parot

Założona w roku 1994 przez Henri Seydoux firma Parrot prowadzi działalność w zakresie projektowania, rozwoju i sprzedaży najbardziej zaawansowanych technologicznie rozwiązań w dziedzinie produktów konsumenckich dla smartfonów i tabletów.

 

Firma Parrot oferuje najbogatszą gamę głośnomówiących systemów przeznaczonych do pojazdów. Doświadczenia firmy w zakresie łączności obilnej oraz multimediów w Smartfonach są doskonale znane na rynku międzynarodowym i zapewniają firmie Parrot pozycję lidera w wyścigu o miejsce lidera wśród producentów samochodowych systemów informacyjno-rozrywkowych.

 

Dodatkowo, Parrot zajmuje się projektowaniem i sprzedażą najnowocześniejszych rozwiązań multimedialnych zapewniających najwyższą jakość obrazu i dźwięku, wykorzystując nowe możliwości technologii Bluetooth® Smart.

 

Parrot także rozwija również swoją działaność na rynku bezzałogowych obiektów latających (UAV), na czele z Parrotem AR.Drone, pierwszym quadrikopterem sterowanym za pomocą smartfona poprzez łącze Wi-Fi oraz nowymi rozwiązaniami dla rynku UAV dla zastosowań profesjonalnych.

 

Firma Parrot z siedzibą w Paryżu zatrudnia obecnie 850 osób na całym świecie, a większość jej obrotów jest generowana na rynkach zagranicznych.

 

Spółka notowana jest na giełdzie NYSE Euronext Paris od 2006 roku. (FR0004038263 – PARRO).