KOMSA Polska | TARGUS
17102
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-17102,ajax_leftright,page_not_loaded,,qode-theme-ver-5.9,wpb-js-composer js-comp-ver-4.7.4,vc_responsive

TARGUS

logo_targus
Targus z uwagi na długą, prawie 30 letnią historię jest firmą oferującą bardzo dobrze wykonane i atrakcyjne wzorniczo produkty. Jako pionier toreb komputerowych Targus oferuje również pełen wachlarz rozwiązań komplementarnych dla urządzeń mobilnych oraz tabletów.

 

W innowacyjnych latach 80 XX wieku, w czasach tworzenia obecnych potęg komputerowych założona została firma Targus. Głównym obszarem działalności, w przeciwieństwie do pozostałych firm sektora IT były peryferia i akcesoria komputerowe. Firmę założył w 1983 roku w Wielkiej Brytanii Pan Neil Copp. Założycielowi firmy od początku przyświeca wizja stworzenia globalnej marki. Obecna kategoria produktowa, czyli popularne torby do laptopów wykreowana została przez Targus’a.

 

Pierwszą sprzedaną torbą do komputera była torba zaprojektowana dla IBM.

 

W styczniu 1988 roku Targus pozyskał amerykańską firmę Port, który był silnym producentem na rynku amerykańskim. Port posiadał pełen asortyment toreb komputerowych oraz dodatkowo oferował akcesoria do urządzeń mobilnych a także produkty DEFCON – zabezpieczenia antykradzieżowe do notebooków.

 

Przejęcie Port okazało się kluczowe dla rozwoju Targus. Pozwoliło rozszerzyć spektrum działania firmy na inne grupy produktowe, takie jak rozwiązania do urządzeń mobilnych, segment zasilaczy czy urządzenia bezpieczeństwa. Nadal jednak sercem firmy były torby komputerowe i rozwiązania pokrewne.

 

Obecnie Targus dystrybuuje swoje produkty w 145 krajach na świecie. Jest partnerem strategicznym największych firm z sektora IT.