KOMSA Poland | Saksoński minister gospodarki Martin Dulig z wizytą w KOMSA Polska.
19066
post-template-default,single,single-post,postid-19066,single-format-standard,wp-custom-logo,ajax_leftright,page_not_loaded,,qode-theme-ver-5.9,wpb-js-composer js-comp-ver-4.7.4,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-21197

Saksoński minister gospodarki Martin Dulig z wizytą w KOMSA Polska.

14 wrz Saksoński minister gospodarki Martin Dulig z wizytą w KOMSA Polska.

Podczas jego dwudniowej podróży po Polsce saksoński minister gospodarki, pracy i transportu Martin Dulig odwiedził dystrybutora KOMSA Polska we Wrocławiu.

Pierwszy raz w Polsce jako minister, pan Martin Dulig odwiedził Dolny Śląsk, by dowiedzieć się więcej o problemach oraz rozwoju branż górniczej, IT oraz transportu.  W ramach jego podróży omówił z przedstawicielami świata polityki, badań naukowych i ekonomii szanse i wyzwania w regionie pod względem wzrastającej digitalizacji. Do wrocławskiego dystrybutora KOMSA Polska trafił w piątek, 11 września. „Jako przedsiębiorstwo saksońskie odnoszące sukcesy od wielu lat również w Polsce, KOMSA jest symbolem udanej współpracy między Saksonią i Dolnym Śląskiem“, powiedział minister Martin Dulig. Podczas wizyty porozmawiał z zarządem KOMSA Polska o rozwoju siedziby firmy i możliwości wsparcia w obszarach badań i pozyskiwania specjalistów.

KOMSA Polska Sp z  o. o. została założona w 1999 roku. Spółka należy do KOMSA Kommunikation Sachen AG w Grupie KOMSA z centralą w Hartsmanndorfie niedaleko Chemnitz w Niemczech. Obecnie spółka posiada swoje biuro i centrum logistyczne zlokalizowane we Wrocławiu, gdzie pracuje ponad 300 pracowników. Cała grupa KOMSA osiągnęła 1,14 miliard Euro obrotów w przeszłym roku gospodarczym.

1a 3a 2a