KOMSA Poland | Reorganizacja w polskiej spółce zależnej firmy KOMSA
21184
post-template-default,single,single-post,postid-21184,single-format-standard,wp-custom-logo,ajax_leftright,page_not_loaded,,qode-theme-ver-5.9,wpb-js-composer js-comp-ver-4.7.4,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-21197

Reorganizacja w polskiej spółce zależnej firmy KOMSA

14 paź Reorganizacja w polskiej spółce zależnej firmy KOMSA

  • Polski rynek ICT obiecuje wysokie wskaźniki wzrostu w perspektywie średnioterminowej
  • Zmiany personalne w KOMSA Polska wpłyną na umocnienie pozycji firmy w  segmencie produktów IT
  • Nowy zespół zarządzający wdroży kolejną fazę rozwoju w organizacji

 

Hartmannsdrof/Wrocław

Zarząd spółki KOMSA AG (KOMSA) przeprowadza reorganizację w polskiej spółce zależnej KOMSA Polska i zatrudnia nowych członków kadry zarządzającej. Odpowiedzialność za dział dystrybucji obejmuje ze skutkiem natychmiastowym Dominik Kaczmarek (*1980), a za dział finansowy – Magdalena Gut (*1975).

Nowy duet zastąpi wieloletniego CEO Krzysztofa Olszewskiego oraz CFO Pawła Gołębiowskiego, którzy opuszczają przedsiębiorstwo.

Dominik Kaczmarek pracuje w KOMSA Polska od 2020 roku na stanowisku Head of Sales and Product Management. Wcześniej zajmował różne stanowiska menadżerskie w branży dystrybucyjnej ICT. Dysponuje rozległą siecią kontaktów z producentami i klientami. Magdalena Gut pracowała uprzednio w wielu firmach średniej wielkości oraz start-upach, gdzie była odpowiedzialna za finanse.

KOMSA Polska zamierza wykorzystać dobrą pozycję na polskim rynku w sektorze dystrybucji produktów mobile, aby dołączyć do rozwijającego się segmentu IT. Ściślejsza współpraca ze spółką matką umożliwi sprawniejszą obsługę międzynarodowych producentów z branży ICT oraz wykorzystanie efektu synergii w zakresie operacyjnym. KOMSA Polska planuje dalsze zwiększanie zatrudnienia, szczególnie w działach sprzedaży, wsparcia oraz zarządzania produktem.

„Świadomie zdecydowaliśmy się na dwuosobowe kierownictwo, aby wspierać współpracę interdyscyplinarną. Dziękujemy Krzysztofowi Olszewskiemu i Pawłowi Gołębiowskiemu za ich zaangażowanie w zarządzanie naszą polską spółką zależną i cieszymy się, że w osobach Dominika Kaczmarka i Magdaleny Gut zyskaliśmy doświadczone osobowości, które zajmą się dalszym rozwojem KOMSA Polska. Z pewnością przyczynią się do rentownego wzrostu. Nowe struktury współpracy zostaną zastosowane także podczas tworzenia kolejnych spółek zagranicznych grupy KOMSA”, mówi Pierre-Pascal Urbon, CEO i CFO firmy KOMSA.